Primus inter pares 2011

Primus inter pares 2011 dla Marty Szmyry
Osi?gni?cia w roku 2010/2011

W naszym gimnazjum w czerwcu 2011 roku przyznany zosta? tytu? Primus inter pares dla najlepszego gimnazjalisty.
Jego zdobywczyni? zosta?a
Marta Szmyra.

Zosta? jej przyznany za zdobycie tytu?u laureatki Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego; za wielokrotnie uzyskany tytu? laureatki w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce; za zdobycie miana laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Spo?ecze?stwie „Democratus”; za coroczny udzia? w finale i zdobycie VIII miejsca w ogólnopolskim etapie konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”; za udzia? w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”; za I miejsce w Mi?dzypowiatowym Konkursie Geograficznym „Po bezdro?ach Ameryki Po?udniowej”; za trzykrotny tytu? finalistki etapu powiatowego i II miejsce w Ponadpowiatowej Olimpiadzie Ekologicznej Subregionu Pilskiego; za coroczny udzia?: zaj?cie I i dwukrotnie II miejsca w Powiatowym Konkursie Ekologiczno – ?owieckim „Pojedziemy na ?ów”; za uzyskanie I miejsce indywidualne i dru?ynowe w I Powiatowym Konkursie Przedmiotów ?cis?ych; za I miejsce w Mistrzostwach Powiatu W?growieckiego w Pi?ce Siatkowej Dziewcz?t; za udzia? w Finale Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Indywidualnych Biegach Prze?ajowych, w Sztafetowych Biegach Prze?ajowych i w Biegach na Orientacj?; za wielokrotne laury w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Cystersach a tak?e w Powiatowym Konkursie Historycznym dla Gimnazjalistów „Adam Mickiewicz jego ?ycie i twórczo??” oraz za I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poezja mi?osna Boles?awa Le?miana”; za II miejsce w XV edycji Konkursu Recytatorskiego „Z?oty Klon” oraz za wyró?nienie w III Powiatowym Turnieju Recytatorskim Gimnazjalistów „Mi?dzy wierszami”; za sumienny udzia? w zaj?ciach kó? przedmiotowych: biologicznego, geograficznego, chemicznego, fizycznego, dziennikarskiego, europejskiego i sportowego; za pe?nienie funkcji przewodnicz?cej Samorz?du Uczniowskiego, wszechstronn? pomoc w organizacji imprez i uroczysto?ci szkolnych, ?rodowiskowych i rejonowych, za wykonanie wielu prezentacji multimedialnych.

Uczennic?, której niewiele zabrak?o do zaszczytnego tytu?u by?a Aleksandra Samol,

która zosta?a wyró?niona za uzyskanie najwy?szego wyniku z egzaminu gimnazjalnego w historii szko?y (uzyska?a 97 pkt. z testu humanistycznego i matematyczno - przyrodniczego), uzyskanie tytu?u laureatki Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego oraz za dwukrotne zdobycie tytu?u laureatki Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, za tytu? finalistki Wojewódzkiego Konkursu Historycznego oraz za wielokrotnie uzyskany tytu? laureatki w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce; za VIII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Pingwin 2008; za coroczny udzia? w finale i zdobycie VIII miejsca w ogólnopolskim etapie konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”; za I miejsce w Mi?dzypowiatowym Konkursie Geograficznym „Po bezdro?ach Ameryki Po?udniowej”; za trzykrotny tytu? finalistki etapu powiatowego i udzia? w Ponadpowiatowej Olimpiadzie Ekologicznej Subregionu Pilskiego; za I miejsce w Powiatowym Konkursie Poezji Obcoj?zycznej ( j?z. franc.); za I miejsce w Powiatowym Konkursie na Naj?adniejszy Zielnik; za coroczny udzia? i zaj?cie I i dwukrotnie II miejsca w Powiatowym Konkursie Ekologiczno – ?owieckim „Pojedziemy na ?ów”; za I miejsce w etapie okr?gowym i udzia? w finale wojewódzkiego konkursu „PTOP Salamandra” - Ro?liny Chronione w Polsce; za zaj?cie I miejsca w Mistrzostwach Powiatu W?growieckiego w Pi?ce Siatkowej Dziewcz?t; za udzia? w Finale Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Indywidualnych Biegach Prze?ajowych, w Sztafetowych Biegach Prze?ajowych i w Biegach na Orientacj?; za bardzo aktywny udzia? w zaj?ciach kó? przedmiotowych: biologicznego, chemicznego, geograficznego, dziennikarskiego, europejskiego i sportowego; za pe?nienie roli naczelnej redaktorki „Szkolnego Miszmasza”; za wszechstronn? pomoc w organizacji imprez i uroczysto?ci szkolnych, ?rodowiskowych i rejonowych, za wykonanie kilku prezentacji multimedialnych oraz za sumienne i godne reprezentowanie szko?y w poczcie sztandarowym, za wzorowe zachowanie i wysok? kultur? osobist?.

Osi?gni?cia w roku 2010/2011

P – powiatowy, MP – mi?dzypowiatowy, R- rejonowy, SR – subregion, W – wojewódzki,
O – ogólnopolski

Ranga

Nazwa

Zdobywcy

Prowadz?cy

Olimpiada Historyczna

finalista

Dominika Popkowska

A. Surdyk

o Cystersach

Wojewódzki Konkurs Geograficzny

laureat

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

Monika Dere?y?ska
Zauzanna Druciarek

Konkurs Geograficzny „W krainie ?niegu
i lodu”

MSZ

Mi?dzyszkolny Turniej o Puchar Prezesa Ko?a nr 57 „Borsuk”

Królczyk
Dawid Mazurek

VII Powiatowy Turniej Ekologiczno – ?owiecki
„Pojedziemy na ?ów”

Dawid Mazurek

III Powiatowa Olimpiada Ekologiczna Subregionu Pilskiego

SR

III Powiatowa Olimpiada Ekologiczna Subregionu Pilskiego

fina?

W

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy PTOP „Salamandra” – „Ro?liny i zwierz?ta mokrade?”

fina?

Diana Poschen

D. Mrozi?ska

R