Na kolejne za?mienie trzeba b?dzie poczeka?

Dnia 20 marca od 9.42 do 12.03 na naszym niebie mia?o miejsce niecodzienne zjawisko astronomiczne cz??ciowe za?mienie S?o?ca. Ko?o Astronomiczne Antares dzia?aj?ce w skockim gimnazjum przygotowa?o w tym dniu obserwacje na szkolnym tarasie. Obserwowa? mo?na by?o przez szybki spawalnicze z wysokim filtrem i teleskop z foli? Baader Solar Foil ND5. Dwaj cz?onkowie ko?a: Piotr Smolanowicz i Rafa? Zaranek uwiecznili to niesamowite zjawisko, wykonuj?c seri? niepowtarzalnych zdj??. Przez dwie godziny ka?dy mg? podziwia? z nami wspania?y spektakl z udzia?em Ksi??yca i S?o?ca w roli g?wnej. Dzi?ki przychylno?ci ze strony Dyrekcji i naszych nauczycieli wszyscy uczniowie wzi?li udzia? w tym wydarzeniu. Kolejne cz??ciowe za?mienie, no c? nie b?dzie tak pr?dko, bo dopiero za 6 lat.

Opiekun ko?a astronomicznego: Ma?gorzata Dudek

Fazy za?mienia S?o?ca